Athén és a Szaróni-szigetek

Hajóink

Athén Görögország fővárosa. A modern Athén hatalmas, kozmopolita jellegű város, az ókori Athén nagy hatalmú városállam és jelentős tudományos központ volt.
Nevét az ősi görög mitológiai városvédő istennőről, Athénéről kapta. Athén neve görögül Athénai volt, Athéné istennő görög nevének (Athéna) a többes száma.

Athén az Attikai-síkságon terül el, amelynek peremeit kopár hegyek szegélyezik. Nyugaton az alacsony Egaleosz, keleten az Imítosz, északkeleten a Párnisz és a Pendelikon hegység. A síkságot délnyugati oldalon az Égei-tenger és a Szaroni-öböl határolja.

A Szaróni-szigetcsoport főbb lakott szigetei: Szalamisz, Aegina, Agistri, Poros, Hydra, Spetses és Dokos. Sok “szárazföldi” görögnek van nyaralója a szigeteken, melyekre rendszeresen indulnak kompok az athéni kikötőből.
Szalamisz a csoport legnagyobb szigete, itt győzték le az ókori görögök a perzsákat a szalamiszi csatában.

A Methana-félsziget névadója a Methana-vulkán. A félsziget 32 vulkánja miatt a vulkáni aktivitás folyamatos volt egészen kb. 300 évvel ezelőttig. A területet számos tektonikus repedés szeli ketté, így az meglehetősen földrengésveszélyes.
A Methana-félsziget körülbelül Kr. e. 10000 óta lakott, az első ismert települések mintegy 8000 éve jöttek itt létre.

Hydra-sziget az egyik legromantikusabb a Szaróni-szigetek közül. Hydra város a sziget központja, házai kis öblöt fognak közre, mely olyan elbűvölő, akárcsak egy festmény – káprázatos színekkel a kék tenger felett.

Poros-sziget egyik fő látványossága a Poszeidón-templom.
A nagy és védett öbölben fekvő település híres a domb tetején álló óratornyáról és a parti piacról.
Kristálytiszta strandjai mentén nyüzsgő éttermek, bárok sorakoznak.

Aegina szigete méretét tekintve nem túl nagy, mégis sok természeti- és történelmi látnivalót tartogat.
Perdika egy bájos halászfalu a szigeten remek tavernákkal. Aki pedig úgy dönt, hogy átmozgatná magát, az Oros-hegy tökéletes túralehetőséget kínál.

Buja növényzetével Agistri a Szaróni-szigetek paradicsoma. A sziget egyetlen kikötője kockás abroszos tengerparti étteremmel várja az idelátogatókat.
Agistri egy igazi nyaralóhely, de a nyugodtabb fajtából, álomszép öblökkel csábítja magához a természet kedvelőit.

Időjárás:
Görögországban tipikus földközi-tengeri éghajlat uralkodik 25 Celsius körüli éves átlaghőmérséklettel. A szezonális időjárás viszonylag állandó, 30 Celsius körüli hőmérséklettel. A nyár párás, főként júliusban és augusztusban a hőmérséklet 35 Celsius körül ingadozik.
Néha előfordulnak záporok, viharok, de az ilyenfajta időjárás maximum egy napig tart.
A legtöbb csapadék Görögország északnyugati részén, Korfun esik a tél folyamán. A tenger hőmérséklete áprilistól novemberig 20-25 Celsius körül mozog.

Széljárás:
A Jón-tenger széljárása ideális és kiszámítható a vitorlázni vágyók számára. Május és szeptember között északnyugati szél fúj. A tavasz és az ősz fennmaradó részében kevésbé erős a szél, és általában délnyugat felől fúj.

Bank:
A pénznem az euró.
A Master és Visa kártyákat széles körben elfogadják a nagyobb üzletekben és éttermekben, de a független kisvállalkozások többségénél csak készpénzzel lehet fizetni. A banki nyitvatartás hétfőtől péntekig 8:00-14:00.

Internet:
Számos bevásárlóközpontban, étteremben és kávézóban találhatsz ingyen Wi-Fi-t, de előfordulhat, hogy a sebesség ingadozik.