Kükládok
Míkonosz:
Gyönyörű falvak, fantasztikus homokos strandok és a Görögországra jellemző nyugalom teszik Mykonost az Égei-szigetek egyik legnépszerűbb üdülőszigetté. A sziget nevezetessége a 16. századból származó régi Kato Mili szélmalmok.
Szantorini:
A Kükládok déli részén fekvő sziget fehérre meszelt házairól ismert, fényes kék kupolás tetővel, kis teraszokkal és medencékkel. Oía és Firá kráterfalui egy nagy vulkáni kráter szélén fekszenek, Santorini az egyik legdrágább sziget Görögországban.
Párosz:
A Kükládok központjában található.
Párosz kisebb és kevésbé ismert, mint a szomszédos Naxos-sziget, de ugyanolyan gyönyörű.
Szírosz:
Festői öblök, vad természet, ősi helyek és elegáns tengerparti városok.
Bárki, aki Syrosba érkezik, szánjon rá időt és fedezze fel a nyüzsgő kikötővárost, csodálatos épületeivel, gyalog, mielőtt továbbmenne a szigetre vagy a strandokra.
Milosz:
Miloszt a színek szigetének is nevezik, színes halászfaluinak és a tenger mélykék játékának köszönhetően. Milos világhírűvé vált a ” Miloi Vénus ” felfedezésével, amelyet Görögországban helyesen “Milos Aphrodite” néven ismernek el, és amely ma a Párizs Louvre-ban csodálható meg.
Sifnos:
Sifnos egykor az egyik leggazdagabb sziget volt Görögországban, arany- és ezüstlelőhelyeinek köszönhetően. Noha főszezonban zsúfolt, de szezonon kívül szinte elhagyatott.
Délosz:
1990 óta az UNESCO világörökség része. Délosz a Kikládok szigetcsoport által alkotott kör közepén helyezkedik el. Szent helyként tartották számon, a görög mitológia szerint ez volt Apolló, a Napisten szülőhelye.
Anafi:
A tiszta természet, az izgalmas régészeti lelőhelyek és a fantasztikus strandok miatt a varázslatos
Amorgos:
Ez a sziget tökéletes hely bárki számára, aki békét és magányt keres. Amorgos különbözik a Küklád-szigetek többi részétől, sziklás, magas hegyekkel és mély szurdokokkal. A bizánci szikla kolostort, Panagia Chozoviotissa-t kötelező megnéznie mindenkinek, aki erre jár.
Időjárás:
Görögországban tipikus földközi-tengeri éghajlat uralkodik 25 Celsius körüli éves átlaghőmérséklettel. A szezonális időjárás viszonylag állandó, 30 Celsius körüli hőmérséklettel, bár a Kükládok nyáron forró. A nyár párás, főként júliusban és augusztusban a hőmérséklet 35 Celsius körül ingadozik.
Néha előfordulnak záporok, viharok, de az ilyenfajta időjárás maximum egy napig tart. Októbertől többet esik az eső.
A tenger hőmérséklete áprilistól novemberig 20-25 Celsius körül mozog.
Széljárás:
A Kükládok nyári forróságát egy kicsit ellensúlyozza a meltemi, a folyton fújó forró kükládi szél, amely néha még a hajómenetrendeket is felborítja.
Bank:
A pénznem az euró.
A Master és Visa kártyákat széles körben elfogadják a nagyobb üzletekben és éttermekben, de a független kisvállalkozások többségénél csak készpénzzel lehet fizetni. A banki nyitvatartás hétfőtől péntekig 8:00-14:00.
Internet:
Számos bevásárlóközpontban, étteremben és kávézóban találhatsz ingyen Wi-Fi-t, de előfordulhat, hogy a sebesség ingadozik.