Kvarner-öböl
A Kvarner-öböl az Adriai-tenger egy része, mely az Isztriai-félsziget, a szárazföld és számos kisebb-nagyobb sziget között helyezkedik el.
Magában foglalja Krk, Cres, Losinj, Rab és Pag szigetét, a szárazföldön pedig Novi Vinodolskitól kezdve az északi irányban mindent, a másik oldalon pedig Mošćenička Draga tartozik a Kvarner régióba.
A Kvarner öböl a horvát kultúra bölcsője. Baskán találták a legrégebbi horvát írásos emléket, a Baskai kőtáblát.
Krk
A horvát szigetek közül ez az egyik legszebb, valamint turisztikailag legfejlettebb. A sziget az egyik legnépszerűbb üdülőhely a magyar turisták körében, ami köszönhető Krk szépségének, nyugalmának, kellemes éghajlatának és kedves városainak. A szigeten számos lehetőség van vízisportolásra, és kerékpártúrákhoz is remek helyszín.
Cres
Cresről az a hír járja, hogy Európa egyik utolsó rejtett paradicsoma. Cres-sziget a Kvarner-öbölben Losinj szigete fölött található, és bár ez az Adria legnagyobb szigete, a turizmus áradata mégis elkerüli. A sziget fő jellemzői a csodaszép, ám tömegmentes strandok, az érintetlen természet, és az álmos, napsütötte halászfalvak.
Lubenice város egy sziklára épült kis ékszerdoboz, a fő attrakció a mellette található Kék Barlang, ami fantasztikus látványt nyújt.
A sziget legdélebbi települése, nagyjából 60-an lakják. A Punta Kriza-félszigeten élénken burjánzik a növényvilág és sok-sok állatfaj is él errefelé.
Losinj
Losinj Horvátország egyik legérdekesebb szigete. Itt megtalálhatók a hirtelen mélyülő, sziklás tengerparti szakaszok, de a lankás homokos partok. Két kötelező látnivaló van a szigeten: Mali Losinj városa, valamint a Veli Losinjnál található delfin-kutatóállomás.
Rab
Homokos strandjairól ismert, melyek Horvátországban meglehetősen ritkák, itt található Horvátország legnagyobb homokos strandja, a Paradicsom-part. Csodálatos környezete, szép strandjai, és fesztiváljai az egyik legnépszerűbb horvát szigetté tették Rabot, de kirándulási lehetőségekből, látnivalókból nincs sok a szigeten.
Pag
Pag Horvátország Ibizája, a horvát Adria buliszigete, a bulizós fiataloknak az egyik legjobb választás a horvát szigetek közül, de a családoknak nem ideális. Pagot kopár, fehér, holdbéli táj jellemzi, látnivalókból egyáltalán nincs sok, de több jó strand is van.
Időjárás:
Az Adriai-tenger partvidékén uralkodó mediterrán zónát a korai tavasz, a nem túl forró, viszonylag száraz nyár, a meleg de csapadékos ősz és az enyhe, csapadékos tél jellemzi.
A szezonális időjárás viszonylag állandó, 30 Celsius körüli. A tenger hőmérséklete áprilistól októberig 20-25 Celsius körül mozog.
Széljárás:
Az isztriai és dalmát tengerparton a leggyakoribb a Bora, legtöbbször a téli évszakban fújó száraz, hideg szél, időnként rendkívül erős rohamokkal.
Kiszámíthatatlan, mert nem észlelhető előre.
A Jugo a tavaszi és őszi szelek közé tartozik, így nyáron nem igazán jelentkezik.
A Misztrál tipikus nyári adriai szél, északnyugati irányú és egyik azoknak a szeleknek, amelyek a szép és stabil időjárásra jellemzőek. A Misztrált mintha a kellemes, manőverezés nélküli hajózásra teremtették volna, mert az erőssége állandó, a természete pedig előrelátható és enyhe.
Bank:
A pénznem kuna (Kn). A Visa, MasterCard és American Express kártyákat széles körben elfogadják, de kártyás fizetés esetén szolgáltatási díjat számíthatnak fel egyes helyeken.
Az ATM-ek könnyen megtalálhatók, a bankok pedig hétfőtől péntekig (7:00-19:00) és szombaton (7:00-13:00) tartanak nyitva.
Internet:
A kávézókban és éttermekben könnyedén juthat Wi-Fi-hez. Dubrovnikban és néhány tengerparti városban vannak internetkávézók is.