Peloponnészoszi-félsziget

A Peloponnészoszi-félsziget a Balkán-félsziget déli csúcsán húzódik a Földközi-tengerbe nyúlva, a Korinthoszi-öböltől délre. A félsziget partvidéke erősen tagolt, belső területe jórészt hegyvidék. Legmagasabb pontja a Tajgetosz-hegységben van, gyakoriak errefelé a földrengések.

Korinthoszi-csatorna:
A Korinthoszi-csatorna 6343 méter hosszú mesterséges víziút Görögországban, az Égei-tenger és a Jón-tenger között, amelyet a Korinthoszi-földszoros átvágásával hoztak létre 1881–1893 között.

A keskeny földszoros az antik görög kultúra kezdetei óta akadályozta a hellén hajózást, 400 kilométeres kerülőre kényszerítve az Adriai-tenger és a Földközi-tenger keleti vizei közt közlekedő hajósokat. A csatorna megépítését elsőként Periandrosz határozta el.

Kalamata:
A Peloponnészoszi-félsziget egyik legnépszerűbb városa. A gyönyörű város könnyen rabul ejti az erre járó turistákat, homokos strandjai, erdős hegyei és termékeny völgyei mellett régészeti emlékeivel is lenyűgözi a látogatóit.

Monemvaszia:
A Bizánci Birodalom idején vált jelentős erődítménnyé, fontos támaszponttá, mely híres volt bevehetetlenségéről. Eredetileg sziklás szigetre épült, de ma már út köti össze a közeli parttal és közkedvelt turistacélpont. Ez volt az utolsó szabad bizánci város és egyben az első, amely felszabadult az oszmán uralom alól.

Epidaurosz:
A város arról volt híres, hogy állítólag itt született Apollón fia, a gyógyító Aszklépiosz, akinek a szentélye nem messze a várostól helyezkedett el. Híres volt a színháza is, amelyet jelenleg ismét használnak elsősorban ókori tragédiák előadására, mint az Antigoné vagy az Oidipusz király.

Lepantó:
A kikötő a nevét viselő csatáról híres, a lepantói csatát 1571. október 7-én vívta az egyesült keresztény flotta az Oszmán Birodalom hajóhadával a Jón-tengeren, a mai Görögországhoz tartozó Patraszi-öbölben. A megerősített tengerparti kikötő, Lepanto, az összecsapás helyszínétől jó néhány tengeri mérföldre nyugatra van.

Időjárás:
Görögországban tipikus földközi-tengeri éghajlat uralkodik 25 Celsius körüli éves átlaghőmérséklettel. A szezonális időjárás viszonylag állandó, 30 Celsius körüli hőmérséklettel. A nyár párás, főként júliusban és augusztusban a hőmérséklet 35 Celsius körül ingadozik.
Néha előfordulnak záporok, viharok, de az ilyenfajta időjárás maximum egy napig tart.
A legtöbb csapadék Görögország északnyugati részén, Korfun esik a tél folyamán. A tenger hőmérséklete áprilistól novemberig 20-25 Celsius körül mozog.

Széljárás:
A Jón-tenger széljárása ideális és kiszámítható a vitorlázni vágyók számára. Május és szeptember között északnyugati szél fúj. A tavasz és az ősz fennmaradó részében kevésbé erős a szél, és általában délnyugat felől fúj.

Bank:
A pénznem az euró.
A Master és Visa kártyákat széles körben elfogadják a nagyobb üzletekben és éttermekben, de a független kisvállalkozások többségénél csak készpénzzel lehet fizetni. A banki nyitvatartás hétfőtől péntekig 8:00-14:00.

Internet:
Számos bevásárlóközpontban, étteremben és kávézóban találhatsz ingyen Wi-Fi-t, de előfordulhat, hogy a sebesség ingadozik.