Thaiföld

Thaiföld vagy hivatalosan a Thaiföldi Királyság független alkotmányos monarchia Délkelet-Ázsiában, az Indokínai-félszigeten. Keletről Laosz és Kambodzsa, délről Malajzia és a Thai (Sziámi)-öböl, nyugatról az Andamán-tenger és Mianmar határolja. 

1939. nyaráig az ország hivatalos neve Sziám volt.

Railay
Bár technikailag nem, de Railay olyan, mintha egy sziget lenne. A hegyek által körülvett, és csak kis hajóval elérhető Railay az egyik legnagyobb sziklamászó célpont Délkelet-Ázsiában.
A kék vízből kinyíló mészkősziklák felejthetetlen tájat nyújtanak, melyet gyakran a Thaiföldi képeslapokon is láthatunk.

Ayutthaya
Ayutthaya csak egy rövid, két órás vonatútra fekszik Bangkoktól, 417 évig ez volt Siam ősi fővárosa.
Az 1350-ben alapított Ayutthaya az UNESCO Világörökség részét képezi, a modern városban számos templomi rom található. 

Khao Sok Nemzeti park
Bár nem a legnagyobb vagy legrégebbi nemzeti park Thaiföldön, Khao Sok mégis a kedvence sok látogatónak.  Ez egy 739 négyzetkilométeres természetvédelmi menedék Thaiföld déli részén található, híres az úszó bungalóiról és a festői taváról.
Kis szerencsével és jó időzítéssel még a ritka Rafflesia-t is láthatjuk, ami a legnagyobb virág a világon.

Phuket
Phuket Thaiföld legnagyobb és egyik legnépszerűbb szigete. A sziget jól kiépített, tökéletes helyszín a pihenésre, kikapcsolódásra.

Ko Samui
Ideális helyszín családoknak vagy akár nászútra készülőknek is megfelelő választás lehet. Habár rengeteg resortot építettek föl a szigeten, ettől függetlenül megőrizte a báját és bepillantást kaphatunk a helyiek mindennapjaiba is.

Ko Tao
Ko Tao a búvárok fellegvára. Ha még soha nem búvárkodtál, de ki szeretnéd próbálni, akkor ide mindenképp látogass el.

Ko Lipe
Ko Lipe maga a paradicsom. Egy parányi sziget Malajzia határához közel, melyet akár sétálva is fel lehet fedezni. Sokak szerint Thaiföld legszebb, legromantikusabb partjait találhatjuk itt.

Időjárás:
Thaiföld időjárása leginkább trópusinak és párásnak mondható az ország legnagyobb részén az év nagy részében.

Thaiföld északi felén az évszakok egyértelműen meghatározottak. November és május között az időjárás többnyire száraz, ez azonban a novembertől februárig tartó, valamint a márciustól májusig tartó időszakokra oszlik. E két időszak közül a későbbiben magasabb a relatív hőmérséklet, mivel bár az északkeleti monszun nem érinti közvetlenül Thaiföld északi területét, novembertől februárig hűsítő szeleket okoz.

Thaiföld déli felén csak két évszakot különböztetünk meg: a nedveset és a szárazat. Ezek az évszakok azonban nem futnak egyszerre a félsziget keleti és nyugati oldalán. A nyugati parton a délnyugati monszun áprilistól októberig esőt, és gyakran heves viharokat okoz, míg a keleti parton szeptember és december között esik a legtöbb eső.

Széljárás:
Az északkeleti monszun októbertől májusig tart, száraz és napos idővel, valamint 5-20 csomós északkeleti széllel.

Június és október között megjelenik a délnyugati monszun. Párás és esős időt hoz, 5-30 csomós délnyugati széllel.

Általános:
Thaiföld lakosságának legnagyobb részét különféle tai nyelveket beszélő népek alkotják.

Nincs vízumkötelezettség Thaiföldön 30 napnál rövidebb tartózkodás. Hosszabb tartózkodás esetén a látogatók 2×2 hónapos vízumot igényelhetnek a világ bármely thaiföldi nagykövetségén.

Bank:
A pénznem a thai baht.
Hitelkártyát csak a nagy üdülőhelyeken fogadnak el, a kis szigeteken nem. ATM-ek minden városban találhatók, de a kisebb szigeteken nem.
A banki nyitva tartás hétfőtől péntekig 9 és 16 óra között tart.

Internet:
A legtöbb étteremben, kávézóban, bárban van ingyenes WiFi, ezek minősége általában elég jó. Ha valakinek nagyon fontos a folyamatos net kapcsolat, az hozzon magával kártyafüggetlen telefont, és vehet bele mobilnetet bármelyik éjjel-nappaliban, útlevéllel.